Münze Österreich Wiener Philharmoniker Zlatá minca 1/4 oz

výhoda

• , zakúpené v Zlatky.sk

• Pravosť
    • Perfektný stav

Ja myslím, že ktokoľvek kto zvažuje kúpu investičného zlata, je dosť múdry na to aby som mu nemusel vysvetľovať jeho výhody a tiež dôvody, prečo sme my vlastníci zlata lepší ako neandertálci, ktorí si radšej nechajú svoje úspory a čas v práci zožierať nemilosrdnou infláciou.

• , zakúpené v Aurum Bohemica

Balenie
plastové etui
Prevedenie
standard

Zlatá Viedenská filharmónia je rakúska zlatá minca a od roku 1989 ju vydáva rakúska mincovňa. Po Gold Britannia je Zlatá filharmónia druhou európskou najžiadanejšou mincou vyrobenou zo zlata. Od zmeny meny v roku 2002 už minca nie je vydávaná v šilingoch, ale v eurách. Stále je to jediná zlatá minca v Európe s nominálnou hodnotou v eurách.

Okrem roku razby je motív zlatej mince vždy rovnaký: na prednej strane zlatej mince Viedenskej filharmónie je známy veľký organ zo Zlatej sály viedenského orchestra. Na zadnej strane Zlatej filharmónie sú nástroje Viedenského orchestra - roh, fagot, harfa, štyri husle a violončelo v strede.

Zlatá Viedenská filharmónia má rýdzosť 999,9. Pôvodne bola minca vydávaná ako 1 unca a 1/4 unce, teraz je dostupná ako 1/2 unce, 1/10 unce a od roku 2014 aj ako 1/25 unce.

• , zakúpené v AURUMPRO

výhoda